ZM 8 * 6 2-electrode 450V Switching Spark Gap - China Ningbo Zhengmao Electronics

ZM 8 * 6 2-Electrode 450V kalimi Spark Gap


 • Location: Ningbo, China
 • Incoterm:: EXW,FOB,CIF
 • Payment: T / T paraprakisht
 • Delivery time: 2-3days
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Features Aplikacion
  ● kohë shumë të gjatë të jetës  ● Ignition i llambat fshehėn
  ● Performanca e qëndrueshme gjatë jetës
  ● Insensitive performance against variations in temperature
  ● humbjet shumë të ulët kalimi
  ● kohë shumë të shkurtër avari
  ● High besueshmërinë me dizajn të fortë
  ● SGS compatibility

  Të dhënat teknike :

  Switching Spark Gap

  ZM86 2R450L

  Nominale DC Shkëndija-over tensionit

  450

  V

  devijimi Voltage

  ± 10%

   V

  vlerat fillestare

  Vlera e parë ndezjen pas 24 orësh në errësirë

  ≤495

  V

  Pas vlerat ndezjen

  400-470

  V

  jeta elektrike

  Pas 200000 ignitions, vlera e parë ndezjen pas 24 orësh në errësirë

  ≤530

  V

  Pas vlerat ndezjen

  400-480

  V

  Switching operacionet

  300000

  ignitions

  Parametrat qark Test

  Qarku i hapur tension V 0

  500

  V

  Loading rezistenca R

  10

  Shkarkimin vëllim C

  680

  NF

  induktancë L

  0.5

  μH

  Shkarkimi pik e tanishme

  ~ 500 

  A

  Toleranca e VS në 100,000 ignitions

  50

  V

  Të dhëna të përgjithshme teknike

  Rezistenca izolimin në 100V DC

  ≥10 9

  Ω

  Vëllim në 1MHz

  <1.3

  PF

  Operimi dhe ruajtjen e temperaturës

  -40 ... + 125

   ℃

  Switching frekuencave

  120

  Hz

  koha Breakdown

  ≤50

  ns

  peshë

  ~ 1.5

  G

  Note: The  Switching spark gap  is experimented in this circuit,experimenting it 10000 times,record DC spark-over voltage 10 times during this period. Then experimenting it 90000 times,record DC spark-over voltage 10 times during this period.(deviation between the lowest discharge voltage and the highest discharge voltage )


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat!