surge arrester 450V 2-pole 8*6mm - China Ningbo Zhengmao Electronics

surge arrester 450V 2-pole 8*6mm


 • Location: Ningbo, China
 • Incoterm:: EXW,FOB,CIF
 • Payment: T / T во однапред
 • Delivery time: 2-3days
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики апликации
  Extremely small size  Telephone/Fax/Modem
  ● Исклучително брзо време на одговор  Signal line
  ● Стабилни перформанси во текот на животот
  ● Многу ниска капацитивност
  ● Висока отпорност на изолација
  ●SGS-compatible

  димензии: 

  image.png

  Електрични спецификација:

  Type(have no lead wire) Ф8×6mm

  ZM86
  2R-75

  ZM86
  2R-90

  ZM86
  2R-150

  ZM86
  2R-230

  ZM86
  2R-250

  ZM86
  2R-350

  ZM86
  2R-500

  ZM86
  2R-600

  ZM86
  2R-800

  Type(have lead wire)   Ф8×6mm

  ZM86
  2R-75L

  ZM86
  2R-90L

  ZM86
  2R-150L

  ZM86
  2R-230L

  ZM86
  2R-250L

  ZM86
  2R-350L

  ZM86
  2R-500L

  ZM86
  2R-600 л

  ZM86
  2R-800L

  Номинална DC Искра-напон 100V / s (V)

  75

  90

  150

  230

  250

  350

  500

  600

  800

  Девијација на VS (V)%

  ± 25

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  Импулс ото-над voltage100V / μs (V)

   ≤500

  ≤500

  ≤500

  ≤600

  ≤600

  ≤800

  ≤1100

  ≤1200

  ≤1400

  Импулс искра-напон 1KV / μs (V)

  ≤600

  ≤600

  ≤650

  ≤700

  ≤750

  ≤900

  ≤1200

  ≤1300

  ≤1600

  Impulse dischargecurrent10/350μs(KA)1times

  4

  4

  4

  4

  4

  4

  4

  4

  4

  Импулс испуштање струја 8 / 20μs (КА) 10times

  20

  20

  20

  20

  20

  20

  20

  20

  15

  Импулс испуштање струја 10 / 1000μs (A / пати)

  200/300

  200/300

  200/300

  200/300

  200/300

  200/300

  200/300

  200/300

  200/300

  Наизменични испуштање струја 50Hz 10times (A)

  20

  20

  20

  20

  20

  20

  20

  20

  20

  Отпорност на изолација (Ω)

  ≥10 8

  ≥10 8

  ≥10 9

  > 10 9

  > 10 9

  > 10 9

  > 10 9

  > 10 9

  > 10 9

  Капацитивност (1 MHz) pF

  <1.3

  <1.3

  <1.3

  <1.3

  <1.3

  <1.3

  <1.3

  <1.3

  <1.3

  图标-运输

  运输

  图标-分布

   

   

   

   

   

  分布图

  合作公司


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!