З.М. 8 * 6 2-електроди 450V Вклучување Искра јазот - Кина Ningbo Zhengmao Електроника

ZM 8 * 6 2 електрода 450V Прекинувачки Spark Gap


 • Location: Ningbo, China
 • Incoterm:: EXW,FOB,CIF
 • Payment: T / T во однапред
 • Delivery time: 2-3days
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики апликација
  ● Исклучително долго време живот  ● палење на криеше светилки
  ● Стабилни перформанси во текот на животот
  ● Insensitive performance against variations in temperature
  ● Многу ниски загуби префрлување
  ● Многу кратко време дефект
  ● Висока сигурност со робустен дизајн
  ● SGS compatibility

  Технички податоци :

  Префрлување искра Gap

  ZM86 2R450L

  Номинална DC искра-напон

  450

  V

  напон отстапување

  ± 10%

   V

  првичните вредности

  Првата вредност палењето по 24 часа во темнина

  ≤495

  V

  Следните вредности за палење

  400-470

  V

  Електричен работен век

  По 200000 ignitions, првата вредност палењето по 24 часа во темнина

  ≤530

  V

  Следните вредности за палење

  400-480

  V

  Вклучување операции

  300000

  ignitions

  тест параметри коло

  Отворено коло напон V 0

  500

  V

  Loading отпорност R

  10

  Ослободување од кондензатор C

  680

  nF

  индуктивност L

  0.5

  μH

  врвот празнење тековната

  ~ 500 

  А

  Толеранција на ВС на ignitions 100000

  50

  V

  Општи технички податоци

  Отпор на изолација на 100V DC

  ≥10 9

  Ω

  Капацитет на 1MHz

  <1.3

  pF

  Работење и температура за складирање

  -40 ... + 125

   ℃

  број на вклучувања

  120

  Hz

  време дефект

  ≤50

  ns

  Тежина

  ~ 1.5

  g

  Note: The  Switching spark gap  is experimented in this circuit,experimenting it 10000 times,record DC spark-over voltage 10 times during this period. Then experimenting it 90000 times,record DC spark-over voltage 10 times during this period.(deviation between the lowest discharge voltage and the highest discharge voltage )


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!