ZM 8*6 2-pole switching spark gap 110V - China Ningbo Zhengmao Electronics

З.М. 8 * 6 2-пол префрлување искра јаз 110V


 • Location: Ningbo, China
 • Incoterm:: EXW,FOB,CIF
 • Payment: T / T во однапред
 • Delivery time: 2-3days
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики апликација
  ● Исклучително долго време живот  ● палење на криеше светилки
  ● Стабилни перформанси во текот на животот
  ● Insensitive performance against variations in temperature
  ● Многу ниски загуби префрлување
  ● Многу кратко време дефект
  ● Висока сигурност со робустен дизајн
  ● RoHS компатибилност

  Технички податоци :

  Префрлување искра Gap

  ZM86 2R110L

  Номинална DC искра-напон

  110

  V

  напон отстапување

  ± 20%

  V

  првичните вредности

  Првата вредност палењето по 24 часа во темнина

  ≤132

  V

  Следните вредности за палење

   90-125

  V

  Електричен работен век

  По 200000 ignitions, првата вредност палењето по 24 часа во темнина

   ≤145

  V

  Следните вредности за палење

   90-130

  V

  Вклучување операции

  1000000

  ignitions

  тест параметри коло

  Отворено коло напон V 0

  230

  V

  Loading отпорност R

  15

  Ослободување од кондензатор C

  2.2

  μF

  индуктивност L

  10

  μH

  врвот празнење тековната

   ~ 300

  А

  Отстапување на ВС на ignitions 100000Note

   25

  V

  Општи технички податоци

  Отпор на изолација на 50V DC

  ≥10 8

  Ω

  Капацитет на 1MHz

  <1.3

  pF

  Работење и температура за складирање

  -20 ... + 125

    ℃

  број на вклучувања

  70

  Hz

  време дефект

  ≤50

  ns

  Тежина

  ~ 1.5

  g

  Note: The  Switching spark gap  is experimented in this circuit,experimenting it 10000 times,record DC spark-over voltage 10 times during this period. Then experimenting it 90000 times,record DC spark-over voltage 10 times during this period.(deviation between the lowest discharge voltage and the highest discharge voltage)


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!