ZM 8*6 2-pole switching spark gap 110V - China Ningbo Zhengmao Electronics

ZM 8*6 2-pole switching spark gap 110V


 • ФОБ Цена: САД $ 0.15 - 0.3 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 10000Piece / Парчиња
 • Набавка Способност: 100000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: T / T во однапред
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики апликации
  ● Исклучително долго време живот

  ● бесчувствителен перформанси против варијации на температурата

  ● Стабилни перформанси во текот на животот

  ● Многу ниски загуби префрлување

  ● Многу кратко време дефект

  ● RoHS-компатибилен

  ● Висока сигурност со робустен дизајн

   

  ● Ignition of HID lamps 

   

  Технички податоци :

  Префрлување искра Gap ZM86 2R110L
  Номинална DC искра-напон 110 V
  напон отстапување ± 20% V
  првичните вредности
  вредност прво палење ≤132 V
  Следните вредности за палење  90-125 V
  Електричен работен век
  По 200000 ignitions, првата вредност палењето по 24 часа во темнина  ≤145 V
  Следните вредности за палење  90-130 V
  Вклучување операции 1000000 ignitions
  тест параметри коло
  Отворено коло напон V 0 230 V
  Loading отпорност R 15
  Ослободување од кондензатор C 2.2 μF
  индуктивност L 10 μH
  врвот празнење тековната
   ~ 300 А
  Отстапување на ВС на ignitions 100000 (Забелешка)
   25 V
  Општи технички податоци
  Отпор на изолација на 50V DC ≥10 8 Ω
  Капацитет на 1MHz <1.3 pF
  Работење и температура за складирање -20 ... + 125   ℃
  број на вклучувања 70 Hz
  време дефект ≤50 ns
  Тежина ~ 1.5 g

  Забелешка: На оваа коло дијаграм, првиот тест 10000 пати со 10 записи, а потоа пробајте 90000 пати со 10 евиденција (толеранција меѓу најниската напон празнење и највисока празнење напон).

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !