ZM 6*6*8 Surface Mount SMD 90V gas discharge tube - China Ningbo Zhengmao Electronics

ZM 6*6*8 Surface Mount SMD 90V gas discharge tube


 • Location: Ningbo, China
 • Incoterm:: EXW,FOB,CIF
 • Payment: T / T во однапред
 • Delivery time: 2-3days
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики апликации
  ● Многу мали големина ● Електроника
  ● Исклучително брзо време на одговор ● AC Power линија уреди
  ● Стабилни перформанси во текот на животот ● енергија на снабдувачот
  ● Многу ниска капацитивност
  ● Висока отпорност на изолација
  ●SGS-compatible

  димензии:

  1

  Електрични спецификации:

  Тип (Пастер) 6 × 6 × 8мм

  ZM668
  3R-75TP

  ZM668
  3R-90TP

  ZM668
  3R-150TP

  ZM668
  3R-230TP

  ZM668
  3R-250TP

  ZM668
  3R-350TP

  ZM668
  3R-470TP

  Номинална DC Искра-напон 100V / s (V)

  75

  90

  150

  230

  250

  350

  470

  Толеранција на VS (V)%

  ± 25

  ± 25

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  Импулс искра-напон 100V / μs (V)

  ≤500

  ≤500

  ≤500

  ≤600

  ≤600

  ≤800

  ≤1000

  Импулс искра-напон 1KV / μs (V)

  ≤600

  ≤600

  ≤650

  ≤750

  ≤800

  ≤900

  ≤1100

  Импулс испуштање струја 10 / 350μs (КА) 1times

  2

  2

  2

  2

  2

  2

  2

  Импулс испуштање струја 8 / 20μs (КА) 10times

  20

  20

  20

  20

  20

  20

  10

  Импулс испуштање струја 10 / 1000μs (A / пати)

  200/300

  200/300

  200/300

  200/300

  200/300

  200/300

  200/300

  Наизменични испуштање струја 50Hz 10times (A)

  10

  10

  10

  10

  10

  10

  10

  Отпорност на изолација (Ω)

  ≥10 8

  ≥10 8

  ≥10 9

  > 10 9

  > 10 9

  > 10 9

  > 10 9

  Капацитивност (1 MHz) pF

  <1.5

  <1.5

  <1.5

  <1.5

  <1.5

  <1.5

  <1.5

  попречно времетраење напон (ns)

  ≤200

  ≤200

  ≤200

  ≤200

  ≤200

  ≤200

  ≤200

  图标-运输

   

   

  运输

  图标-分布

  分布图

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!