gas discharge tube 5.5*6mm 4000V 2-pole - China Ningbo Zhengmao Electronics

gas discharge tube 5.5*6mm 4000V 2-pole


 • Location: Ningbo, China
 • Incoterm:: EXW,FOB,CIF
 • Payment: T / T во однапред
 • Delivery time: 2-3days
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики апликации
  ● Многу мали големина ● Исклучително брзо време на одговор ● Одлично SMD предавање

  ● Стабилни перформанси во текот на животот

  ● Многу ниска капацитивност

  ● Висока отпорност на изолација

  ● RoHS-компатибилен

  ● Consumer electronics● AC Power  line devices

  ● енергија на снабдувачот

   

  Електрични спецификација:

  Тип (немаат олово жица) Ф5.5 × 6mm

  ZM556
  2R2500

  ZM556
  2R3000

  ZM556
  2R3600

  ZM556
  2R4000

  Тип (имаат олово жица) Ф5.5 × 6mm

  ZM556
  2R2500L

  ZM556
  2R-3000L

  ZM556
  2R3600L

  ZM556
  2R4000L

  Номинална DC Искра-напон 100V / s (v)

  2500

  3000

  3600

  4000

  Девијација на VS (V)%

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  Импулс искра-напон 1KV / μs (V)

  ≤3800

  ≤4100

  ≤4600

  ≤5300

  Импулс празнење current10 / 350μs (KA) 1times

   1

  1

   1

   1

  Импулс испуштање струја 8 / 20μs (КА) 1times

  5

  5

  5

  5

  Импулс испуштање струја 10 / 1000μs (A / пати)

  10/300

  10/300

  10/300

  10/300

  Наизменични испуштање струја 50Hz 10times (A)

  1

  1

  1

  1

  Отпорност на изолација (Ω)

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  Капацитивност (1 MHz) pF

  ≤1

  ≤1

  ≤1

  ≤1

   

  4

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!