Со висока моќ гас празнење цевка 30 * 12.5L1 - Кина Ningbo Zhengmao Електроника

Со висока моќ гас празнење цевка 30 * 12.5L1


 • Location: Ningbo, China
 • Incoterm:: EXW,FOB,CIF
 • Payment: T / T во однапред
 • Delivery time: 2-3days
 • детали за производот

  Тагови производ

  style=" white-space:nowrap;">
  карактеристики апликации
  ● Standard size ● AC далноводи N-pe апликација
  ● Максимална струја рејтинг
  ● Брз одговор време
  ● Стабилни перформанси во текот на животот
  ● Висока отпорност на изолација
  ●SGS-compatible

  Димензионални цртање во mm

  Електрични спецификација:

  Вид Ф30 × 12.5mm

  ZM30125
  2R-500L1

  ZM30125
  2R-600L1

  ZM30125
  2R-700L1

  ZM30125
  2R-800L1

  Номинална DC Искра-напон 100V / s (V)

  500

  600

  700

  800

  DC spark-over voltage(V)

  > 400

  > 480

  > 550

  > 600

  Импулс искра-напон 1.2 / 50μs, 6kV (V)

  <1300

  <1400

  <1500

  <1500

  Impulse spark-over voltage 1KV/μs(V)

  <1300

  <1400

  <1500

  <1600

  Maximum continous operating voltage 50/60Hz(V)

  255

  255

  255

  255

  Импулс испуштање струја 8 / 20μs (КА) 10times

  100

  100

  100

  100

  Максимална празнење тековната 8 / 20μs (КА) 1times

  160

  160

  160

  160

  Импулс испуштање струја 10 / 350μs (КА) 1 пати

  50

  50

  50

  50

  Наизменични испуштање струја 50Hz / 60Hz (A)

  20

  20

  20

  20

  Follow current at 50/60Hz(A)

  100

  100

  100

  100

  AC discharge current(TOV at 1200V)1 operation 50Hz,0.2s(A)

  300

  300

  300

  300

  Отпорност на изолација (Ω)

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  време дефект (НС)

  <50

  <50

  <50

  <50

  Капацитивност (1 MHz) pF

  <6

  <6

  <6

  <6


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!