за З.М.

Со удобен превоз и брз економски развој,  Ningbo Zhengmao Електроника копродукции, Ltd  (со поранешното име Ningbo Shitong телекомуникации Компонента Фабрика) се наоѓа во јужниот дел на Ningbo Жеџијанг провинција, Кина. Основана во 2002 година, нашата компанија специјализирана за истражување и производство Префрлување искра празнини, гас празнење цевка и други. 

Префрлување искра Gap (SSG) има напон се движат главно од 110V до 800V со многу предности, вклучувајќи целосна сорти, добра стабилност и долг работен век (тоа може да биде вклучен за повеќе илјади пати на милиони пати). Овој производ е главно се користи за палење на криеше баласт или улични светилки, итн

Гас празнење цевка е анти-стареење со висок отпор на изолација, мал капацитет и брз одговор. Тоа е широко користен за над-напон заштита на телекомуникациски и други електроника, како и заштита од гром.

Ние сме членка под идентификација на систем за управување со квалитет (ISO9001-2008QMS). Нашите производи ги сите ги исполнуваат меѓународните стандарди на IEC61643-311, Препорака Стандард на ITU-T K.12 и националниот стандард GB / T9043-2008 / комуникациска опрема над-напон заштита со Општи технички услови за гас празнење цевка, итн гас Ослободување од одговорност Tube е RoHS согласност, исто така, е сертифициран од страна на германскиот TUV, американски UL и SGS. 

Врз основа на квалитет, имаме за цел задоволување на нашите клиенти со постојано подобрување на нашите квалитетни производи и услуги да ги задоволат вашите потреби. 

18c4b4bd


WhatsApp Онлајн Chat!