ZM 8*6 2-Electrode 450V Switching Spark Gap - China Ningbo Zhengmao Electronics

ZM 8 * 6 2-Electrode 450V kalimi Spark Gap


 • FOB Çmimi: US $0.15 - 0.3 / Piece
 • Min.urdhër Sasia: 10000Piece/Pieces
 • Furnizimi Aftësia: 100000 Piece/Pieces per Month
 • Port: Ningbo
 • Termat pagesës: T/T in advance
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Features Application
   ● Extremely long life time

  ● Stable performance over life

  ● Insensitive performance against variations in         temperature

  ● Very low switching losses

  ● Very short breakdown time

  ● High reliability by robust design

  ● RoHS compatibilty

   ● Ignition of HID lamps

   

   

   

  Të dhënat teknike :

  Switching Spark Gap ZM86 2R450L
  tensionit nominal avari 450 V
  devijimi Voltage ± 10%  V
  vlerat fillestare
  Vlera e parë ndezjen ≤550 V
  Pas vlerat ndezjen 450-530 V
  jeta elektrike
  Pas 200000 ignitions, vlera e parë ndezjen pas 24 orësh në errësirë ≤590 V
  Pas vlerat ndezjen 450-540 V
  Switching operacionet 300000 ignitions
  Parametrat qark Test
  Qarku i hapur tension V 0 650 V
  Loading rezistenca R 68
  Shkarkimin vëllim C 100 NF
  induktancë L 0.5 μH
  Shkarkimi pik e tanishme ~ 400 A
  Toleranca e VS në 100,000 ignitions 55 V
  Të dhëna të përgjithshme teknike
  Rezistenca izolimin në 100V DC ≥10 9 Ω
  Vëllim në 1MHz <1.3 PF
  Operimi dhe ruajtjen e temperaturës -40 ... + 125  ℃
  Switching frekuencave 170 Hz
  koha Breakdown ≤50 ns
  peshë ~ 1.5 G

  Shënim: Në këtë diagram qark, testi i parë 10000 herë me 10 të dhënat, atëherë provoni 90000 herë me 10 shënimeve (devijimit në mes të tensionit të ulët të shkarkimit dhe të tensionit të lartë shkarkimit).

 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat!