ZM 8*6 2-Electrode 450V Switching Spark Gap - China Ningbo Zhengmao Electronics

ZM 8 * 6 2 електрода 450V Прекинувачки Spark Gap


 • ФОБ Цена: US $0.15 - 0.3 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 10000Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 100000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: T/T in advance
 • детали за производот

  Тагови производ

  Features Application
   ● Extremely long life time

  ● Stable performance over life

  ● Insensitive performance against variations in         temperature

  ● Very low switching losses

  ● Very short breakdown time

  ● High reliability by robust design

  ● RoHS compatibilty

   ● Ignition of HID lamps

   

   

   

  Технички податоци :

  Префрлување искра Gap ZM86 2R450L
  Номинален напон дефект 450 V
  напон отстапување ± 10%  V
  првичните вредности
  вредност прво палење ≤550 V
  Следните вредности за палење 450-530 V
  Електричен работен век
  По 200000 ignitions, првата вредност палењето по 24 часа во темнина ≤590 V
  Следните вредности за палење 450-540 V
  Вклучување операции 300000 ignitions
  тест параметри коло
  Отворено коло напон V 0 650 V
  Loading отпорност R 68
  Ослободување од кондензатор C 100 nF
  индуктивност L 0.5 μH
  врвот празнење тековната ~ 400 А
  Толеранција на ВС на ignitions 100000 55 V
  Општи технички податоци
  Отпор на изолација на 100V DC ≥10 9 Ω
  Капацитет на 1MHz <1.3 pF
  Работење и температура за складирање -40 ... + 125  ℃
  број на вклучувања 170 Hz
  време дефект ≤50 ns
  Тежина ~ 1.5 g

  Забелешка: На оваа коло дијаграм, првиот тест 10000 пати со 10 записи, а потоа пробајте 90000 пати со 10 евиденција (девијација помеѓу најниската напон празнење и највисока празнење напон).

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!