GDT surge arrester ZM 8*6mm 4000V - China Ningbo Zhengmao Electronics

GDT surge arrester ZM 8*6mm 4000V


 • ФОБ Цена: САД $ 0.15 - 0.3 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 10000Piece / Парчиња
 • Набавка Способност: 100000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: T / T во однапред
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики апликација 
  ● Многу мали големина

  ● Исклучително брзо време на одговор

  ● Стабилни перформанси во текот на животот

  ● Многу ниска капацитивност

  ● Висока отпорност на изолација

  ● RoHS-компатибилен

   

  ● Електроника

  ● AC Power линија уреди

  ● енергија на снабдувачот

   

  Електрични спецификација:

  Тип (немаат олово жица) Ф5.5 × 6mm

  ZM86
  2R1000

  ZM86
  2R1200

  ZM86
  2R1500

  ZM86
  2R2000

  ZM86
  2R2500

  ZM86
  2R3000

  ZM86
  2R3300

  ZM86
  2R3600

  ZM86
  2R4000

  Тип (имаат олово жица) Ф5.5 × 6mm

  ZM86
  2R1000L

  ZM86
  2R1200L

  ZM86
  2R1500L

  ZM86
  2R2000L

  ZM86
  2R2500L

  ZM86
  2R3000L

  ZM86
  2R3300L

  ZM86
  2R3600L

  ZM86
  2R4000L

  Номинална DC Искра-напон 100V / s (v)

  1000

  1200

  1500

  2000

  2500

  3000

  3300

  3600

  4000

  Девијација на VS (V)%

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  Импулс искра-напон 1KV / μs (V)

  ≤1700

  ≤1900

  ≤2200

  ≤2800

  ≤3500

  ≤4200

  ≤4700

  ≤5200

  ≤6000

  Импулс празнење current10 / 350μs (KA) 1times

   1

  1

   1

   1

  1

  1

  1

  1

  1

  Импулс испуштање струја 8 / 20μs (КА) 1times

  15

  15

  15

  10

  10

  10

  10

  10

  10

  Импулс испуштање струја 10 / 1000μs (A / пати)

  10/300

  10/300

  10/300

  10/300

  10/300

  10/300

  10/300

  10/300

  10/300

  Наизменични испуштање струја 50Hz 10times (A)

  10

  10

  10

  5

  5

  5

  5

  5

  5

  Отпорност на изолација (Ω)

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  Капацитивност (1 MHz) pF

  ≤1.5

  ≤1.5

  ≤1.5

  ≤1.5

  ≤1.5

  ≤1.5

  ≤1.5

  ≤1.5

  ≤1.5

   

  димензии:

  1

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Онлајн Chat!