ZM 8*6 2-pole switching spark gap 110V - China Ningbo Zhengmao Electronics

З.М. 8 * 6 2-пол префрлување искра јаз 110V


 • ФОБ Цена: US $0.15 - 0.3 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 10000Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 100000 Piece/Pieces per Month
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: T/T in advance
 • детали за производот

  Тагови производ

  Features Applications
  ● Extremely long life time

  ● Insensitive performance against variations in temperature

  ● Stable performance over life

  ● Very low switching losses

  ● Very short breakdown time

  ● RoHS-compatible

  ● High reliability by robust design

   

  ● Ignition of HID lamps 

   

  Технички податоци :

  Префрлување искра Gap ZM86 2R110L
  Номинална DC искра-напон 110 V
  напон отстапување ± 20% V
  првичните вредности
  вредност прво палење ≤132 V
  Следните вредности за палење  90-125 V
  Електричен работен век
  По 200000 ignitions, првата вредност палењето по 24 часа во темнина  ≤145 V
  Следните вредности за палење  90-130 V
  Вклучување операции 1000000 ignitions
  тест параметри коло
  Отворено коло напон V 0 230 V
  Loading отпорност R 15
  Ослободување од кондензатор C 2.2 μF
  индуктивност L 10 μH
  врвот празнење тековната
   ~ 300 А
  Отстапување на ВС на ignitions 100000 (Забелешка)
   25 V
  Општи технички податоци
  Отпор на изолација на 50V DC ≥10 8 Ω
  Капацитет на 1MHz <1.3 pF
  Работење и температура за складирање -20 ... + 125   ℃
  број на вклучувања 70 Hz
  време дефект ≤50 ns
  Тежина ~ 1.5 g

  Забелешка: На оваа коло дијаграм, првиот тест 10000 пати со 10 записи, а потоа пробајте 90000 пати со 10 евиденција (толеранција меѓу најниската напон празнење и највисока празнење напон).

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!