ZM8 * 6mm 2R 110L-800L префрлување искра јаз - Кина Ningbo Zhengmao Електроника

ZM8 * 6mm 2R 110L-800L префрлување јазот искра


 • ФОБ Цена: САД $ 0.15 - 0.3 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 10000Piece / Парчиња
 • Набавка Способност: 100000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: T / T во однапред
 • детали за производот

  Тагови производ

  Тип (Ф8 × 6mm)

  ZM86
  230L
  ZM86
  350L-
  ZM86
  350L
  ZM86
  350L+
  ZM86
  400L
  ZM86
  450L
  ZM86
  500L
  ZM86
  600L
  ZM86
  800L-
   ZM86
  800L

  DC Искра-над 
  напон и 
  отстапување (V)

  230 ±
  15%

  320 ±
  12%

  350 ±
  10%

  370 ±
  10%

  400 ±
  10%

  450 ±
  10%

  500 ±
  10%

  600 ±
  10%

  730 ±
  10%

  800±
  10%
  Девијација на VS во 100000 ignitions (V) Забелешка  35  40  40  40  45  50  55  60  70 70
  After200000 ignitions,
  првата искра-напон во темнина (V)
  <275  <375 <410 <435 <470 <530 <590 <710  <870 <930

  Вклучување операции (ignitions)

  2000000

  400000

  400000

  400000

  400000

  300000

  300000

  300000

  300000

  300000
  Отворено коло напон (V) 230 400 450 450 450 500 650 900 900 1000
  врвот празнење струја (А) ~ 100 ~ 500 ~ 500 ~ 500 ~ 500 ~ 500 ~ 400 ~ 400 ~ 400 ~ 400
  Зачестеност на вклучување (Hz) 20 150 150 140 130 120 170 210 130 120

  Отпорност на изолација (Ω)

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  ≥10 9

  Капацитивност (1 MHz) pF

  <1.3 <1.3 <1.3 <1.3 <1.3 <1.3 <1.3 <1.3 <1.3 <1.3

  Работење и температура на складирање (℃)

  -40 ... + 125

  -40 ... + 125

  -40 ... + 125

  -40 ... + 125

  -40 ... + 125

  -40 ... + 125

  -40 ... + 125

  -40 ... + 125

  -40 ... + 125

  -40 ... + 125

  време дефект (НС) ≤50 ≤50

  ≤50

  ≤50 ≤50

  ≤50

  ≤50 ≤50

  ≤50

  ≤50

  Забелешка: На thiscircuit дијаграм, првиот тест 10000 пати со 10 записи, а потоа пробајте 90000 пати со 10 евиденција (девијација помеѓу најниската напон празнење и највисока празнење напон).

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!