gas discharge tube 7.5*11.5mm 230V 3-pole - China Ningbo Zhengmao Electronics

gas discharge tube 7.5*11.5mm 230V 3-pole


 • ФОБ Цена: САД $ 0.15 - 0.3 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 10000Piece / Парчиња
 • Набавка Способност: 100000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: T / T во однапред
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики: апликации
  ● Исклучително брзо време на одговор

  ● Стабилни перформанси во текот на животот

  ● Многу ниска капацитивност

  ● Висока отпорност на изолација

  ● RoHS-компатибилен

   

  ● Телефон / факс / модем

  ● линија сигнал 

   

  димензии:

  Електрични спецификации:

  Тип (криво олово жица .На не-истекување штити) Ф7.5 × 11.5mm ZM75115
  3R-90L
  ZM75115
  3R-150L
  ZM75115
  3R-230L
  ZM75115
  3R-250L
  ZM75115
  3R-350L
  ZM75115
  3R-470L
  ZM75115
  3R-600 л
  Тип (криво олово жица. Има истекот штити) Ф7.5 × 11.5mm ZM75115
  3R-90LF
  ZM75115
  3R-150LF
  ZM75115
  3R-230LF
  ZM75115
  3R-250LF
  ZM75115
  3R-350LF
  ZM75115
  3R-470LF
  ZM75115
  3R-600LF
  Номинална DC Искра-напон 100V / s (V) 90 150 230 250 350 470 600
  Толеранција на VS (V)% ± 20 ± 20 ± 20 ± 20 ± 20 ± 20 ± 20
  Импулс искра-напон 100V / μs (V) ≤500 ≤550 ≤600 ≤650 ≤800 ≤1000 ≤1200
  Импулс искра-напон 1KV / μs (V) ≤600 ≤650 ≤750 ≤800 ≤900 ≤1100 ≤1300
  Импулс испуштање струја 10 / 350μs (КА) 1times  4   4   3  3  2 2  2
  Импулс испуштање струја
  8 / 20μs (КА) 1Otimes
  10 × 2 10 × 2 10 × 2 10 × 2 10 × 2 10 × 2 10 × 2
  Импулс испуштање струја
  10 / 1000μs (A / пати)
  200/300 200/300 200/300 200/300 200/300 200/300 200/300
  Наизменични испуштање струја
  50Hz 10times (A)
  20 20 20 20 20 20 20
  Отпорност на изолација (Ω) ≥10 8 > 10 9 > 10 9 > 10 9 > 10 9 > 10 9 > 10 9
  Капацитивност (1 MHz) pF ≤1.5 ≤1.5 ≤1.5 ≤1.5 ≤1.5 ≤1.5 ≤1.5
  попречно времетраење напон (ns) ≤200 ≤200 ≤200 ≤200 ≤200 ≤200 ≤200

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!