ZM 6*8 Surface Mount SMD 90V gas discharge tube - China Ningbo Zhengmao Electronics

ZM 6 * 8 површинско гас празнење за монтирање SMD 90V цевка


 • ФОБ Цена: САД $ 0.15 - 0.3 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 10000Piece / Парчиња
 • Набавка Способност: 100000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: T / T во однапред
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики апликација 
  ● Многу мали големина

  ● Исклучително брзо време на одговор

  ● Стабилни перформанси во текот на животот

  ● Многу ниска капацитивност

  ● Висока отпорност на изолација

  ● RoHS-компатибилен

   

  ● Електроника

  ● AC Power линија уреди

  ● енергија на снабдувачот

   

  Електрични спецификации:

  Тип (Пастер) 6 × 6 × 8мм

  ZM668
  3R-75TP

  ZM668
  3R-90TP

  ZM668
  3R-150TP

  ZM668
  3R-230TP

  ZM668
  3R-250TP

  ZM668
  3R-350TP

  ZM668
  3R-470TP

  Номинална DC Искра-напон 100V / s (V)

  75

  90

  150

  230

  250

  350

  470

  Толеранција на VS (V)%

  ± 30

  ± 30

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  ± 20

  Импулс искра-напон 1KV / μs (V)

  ≤600

  ≤600

  ≤650

  ≤750

  ≤800

  ≤900

  ≤1100

  Импулс испуштање струја 10 / 350μs (КА) 1times
  Импулс испуштање струја 8 / 20μs (КА) 10times

  (5-10) × 2

  (5-10) × 2

  (5-10) × 2

  (5-10) × 2

  (5-10) × 2

  (5-10) × 2

  (5-10) × 2

  Импулс испуштање струја 10 / 1000μs (A / пати)

  100/300 × 2

  100/300 × 2

  100/300 × 2

  100/300 × 2

  100/300 × 2

  100/300 × 2

  100/300 × 2

  Наизменични испуштање струја 50Hz 10times (A)

  (5-10) × 2

  (5-10) × 2

  (5-10) × 2

  (5-10) × 2

  (5-10) × 2

  (5-10) × 2

  (5-10) × 2

  Отпорност на изолација (Ω)

  ≥10 8

  ≥10 8

  ≥10 9

  > 10 9

  > 10 9

  > 10 9

  > 10 9

  Капацитивност (1 MHz) pF

  <1.5

  <1.5

  <1.5

  <1.5

  <1.5

  <1.5

  <1.5

  попречно времетраење напон (ns)

  ≤200

  ≤200

  ≤200

  ≤200

  ≤200

  ≤200

  ≤200

   

  димензии:

  1

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!