High-power gas discharge tube 20*5.6 - China Ningbo Zhengmao Electronics

High-power gas discharge tube 20*5.6


 • ФОБ Цена: САД $ 0.15 - 0.3 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 10000Piece / Парчиња
 • Набавка Способност: 100000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: T / T во однапред
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики апликации
  ● стандардна големина

  ● Максимална струја рејтинг

  ● Брз одговор време

  ● Стабилни перформанси во текот на животот

  ● Висока отпорност на изолација

  ● RoHS-компатибилни

  ● AC далноводи N-pe апликација  

  Димензионални цртање во mm

   

  Електрични спецификација:

  Тип  Ф20 × 5.6 mm ZM2056
  2R-150
  ZM2056
  2R-230
  ZM2056
  2R-300
  ZM2056
  2R-500
  ZM2056
  2R-700
  ZM2056
  2R-800
  ZM2056
  2R-1000
  ZM2056
  2R-1200
  ZM2056
  2R-1400
  Номинална DC Искра-напон 100V / s (V) 150 230 300 500 700 800 1000 1200 1400
  DC искра-напон > 120 > 184 > 240 > 400 > 550 > 600 > 750 > 900 > 1050
  Импулс искра-напон од 1,2 / 50
  μs, 6kV (V)
  <900 <1300 <1500 <1500 <2200 <2500
  Импулс искра-напон 100V / μs (V) ≤600 ≤700 ≤1000 ≤1200 ≤1300 ≤1400 ≤1600 ≤1800 ≤2000
  Импулс искра-напон 1KV / μs (V) ≤700 ≤800 ≤1100 ≤1300 ≤1500 ≤1600 ≤1800 ≤2000 ≤2200
  Импулс испуштање струја 8 / 20μs (КА) 10times 50 50 50 50 50 50 50 50 50
  Максимална празнење current8 / 20μs (КА) 1times 60 60 60 60 60 60 60 60 60
  Импулс испуштање струја 10 / 350μs (КА) 1 пати 25 25 25 25 25 25 25 25 25
  AC испуштање струја 50Hz / 60Hz (A) 20 20 20 20 20 20 20 20 20
  Ги следат на 50/60 Hz (А) 100 100 100 100 100 100 100 100 100
  AC испуштање струја (Тов на 1200V)
  1 оперативно 50Hz, 0.2S
  300 300 300 300 300 300 300 300 300
  Отпорност на изолација (Ω) ≥10 9 ≥10 9 ≥10 9 ≥10 9 ≥10 9 ≥10 9 ≥10 9 ≥10 9 ≥10 9
  Капацитивност (1 MHz) pF <6 <6 <6 <6 <6 <6 <6 <6 <6

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !